• Danas je: Nedjelja, 28 travnja, 2024

Dinamo velikim preokretom izbacio Mourinha za četvrtfinale Europske lige

Dinamo je s 3:0 pobijedio Tottenhama na Maksimiru u osmini finala Europa lige i napravio povijesni podvig jer je s ukupnih 3:2 prošao u četvrtfinale ovog natjecanja.
Veliki junak za preokret bio je Mislav Oršić koji je zabio sva tri pogotka za hrvatskog prvaka te izbacio Josea Mourinha i njegovu momčad.
Uoči ove povijesne utakmice Dinamo je ostao bez trenera Zorana Mamića.
U 35. minuti je prijetio Majer s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo pored gola. Novu šansu imali su minutu kasnije, Majer je našao Ademija na nekoliko metara od gola Llorisa, ali je loptu s njegove noge odnio raspoloženi Davinson Sanchez. Dogodio se još jedan pokušaj, ovoga puta Tottenhamov, jedini u prvom dijelu.
Od 62. minute Dinamo je vodio 1:0. Zabio je Mislav Oršić, namjestio se na lijevoj strani na rubu šesnaesterca i desnom nogom pogodio same rašlje. U 82. minuti Ademi je prošao po lijevoj strani obrane Tottenhama i dodao do Atiemwena, a on je sjajno odigrao pred gol Tottenhama gdje je bio Oršić i zabio za 2:0 za produžetke.
Mislav Oršić u produžecima je uzeo loptu gotovo na polovici terena, nanizao dvojicu igrača Tottenhama i onda neobranjivo pogodio iza Llorisa.
Imao je Tottenham u 115. minuti veliku priliku, pucao je Lo Celso, ali njegov udarac majstorski je obranio Dominik Livaković.

Izvor : narod.hr